Sinek İlaçlama
Bulundugunuz Yer: Ana sayfa » Sinek İlaçlama

Sinek İlaçlama Hizmetleri Özelikle Bahar Ve Yaz Aylarında Uygulanan Bir Hizmettir. Uçan Haşereler Taşıdıkları Hastalıkları Ve Popülasyonları İle Yaşam Alanlarında İnsanlara Ve Çevreye Belirli Zararlar Verdikleri Bilinmektedir. Bu Yüzden Bu Haşerelerin Profesyonel Bir Şekilde Özelikle Yaz Aylarında Sıcaklığın Artış Gösterdiği Çoğalma Dönemlerinde Periyodik Olarak İlaçlanması Gerekir. Yine Sineklerin Özellikle Larvalarını Bıraktıkları önemli noktaların su yataklarının , derelerin , bataklıkların , çöplüklerin özelikle larva mücadelesi açısından çoğalmaması ve önlem alınması amacı ile ilaçlanması çok önemlidir. Bu ilaçlama hizmetleri profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır . firmamız bu konuda hizmetlerini  profesyonel olarak sağlamaktadır.

 

Kara Sinek

Karasinek, çift kanatlılar takımının Muscidae familyasına mensup böcek türüdür. Uzunluğu 5-8 mm arasında değişir, rengi genelde koyu gri ve siyahtır. Yerleşim alanlarındaki tüm sineklerin % 90’ını oluşturur. Ekvator’dan Kutuplara kadar yayılmış durumdadır. Karasinek insanların yaşadığı en soğuk ve en sıcak iklimlerdeki bütün meskûn yerlerde bulur. Bütün uçucu böcekler içinde, arka kanatlarının değişimiyle oluşmuş halter adlı denge organı sayesinde, en üstün uçma kabiliyetine sahip böcektir.

Gıda ve çöp artıklarıyla beslenen karasinekler ortalama 3 km uçarak insanların yaşadığı her yeri istila ederler ve her dolaştığı yere mikrop bulaştırırlar. Zira her 5 dakikada dışkı bırakırlar. Diyare, dizanteri, kolera, hepatit, çocuk felci, salmonelloz, gıda zehirlenmeleri, verem gibi hastalıkları bulaştırırlar.

Dış iskelet

Tüm böcekler gibi, iç iskelet sistemine sahip olmayan karasinek avantajlar sağlayan kitinden yapılmış bir dış iskeletlete sahiptir. Bu kabuk sineğin kanatlarını saniyede 200 kez çırpmasını sağlar. Kanat yüzeyinde ve başının arkasında bulunan hassas duyu organları ile uçuşla ilgili mesajları beyne aktarır. Kaslar da beyinden gelen sinyallere göre kanatları yeni duruma uygun harekete geçirir. Reflekslerinin, insandan 10 kat hızlı olduğu kabul edilir.

Üreme

Karasinek yumurtalarını çöplüklere, dışkılara ve özellikle nemli ve sıcak yerlere 100-150 tanelik yığın halinde bırakır. Bir günden kısa bir sürede çatlayan yumurtalardan larvalar çıkar. Larvalar bir iki haftada pupa evresine geçer. Bu evrede başkalaşmaya uğrayarak birkaç günde kanatlı erişkin biçimine ulaşırlar.

Nisan ayında yumurta bırakan bir karasinekten üreyen sineklerin sayısı aynı yılın Eylül ayı ortalarında 5 trilyonu geçer.

Beslenme

Uçuş esnasında epey enerji sarf eden karasineğin vücut sıvısının şeker oranında büyük miktarda düşüş olur. Uyarıcı sistemler bu durumu beyne iletir. Koku alıcılarıyla besinlerin yerini bulmaya çalışır. Koku arttığında inişe geçer ve ayaklarındaki tat alma organı besinin tuzlu, tatlı veya ekşi olup olmadığını algılar. Bulduğu besinler karasineğin tercihlerine uygun ise, beyinden, hortumun çıkması ve emilme işlemi için emir gelir. Kalın duvarlı hortumla, sıvı besinler emilir. Ne kadar şekerliyse o kadar çok emilir. Karasineğin ağzının içinde iki tüpçük bulunur. Bunlardan biriyle sıvı yiyecekleri emer, diğeriyle ise içinde enzimler olan tükürük salgılar. Karbonhidratları, yağları ve proteinleri kolayca hazmeden karasinek sert gıdaları sıvı hale dönüştürmek için bol miktarda tükürük salgılar. Bu yüzden yiyeceklerin üzerine dışkıyla birlikte bol miktarda tükürük bırakır. Başka karasinek, aynı dışkının üstüne konar ve önceki karasineğin tükürüğünü de emer, böylece bakteriler ikinci sineğe de bulaşır. Bu şekilde hastalık daha geniş alanlara yayılır. Ayaklarında ve ağız çevresinde 20 milyondan fazla bakteri taşıyabilen karasinek, bir günde 25-50 keza dışkı bırakır.

SİVRİSİNEK  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sinek ilaçlama ankara

Sinek İlaçlama Ankara Tüm Semt ve İlçelerde Karasinek Sivrisinek Uçan Haşere Arı Larva İlaçlama Araç Makina Ulv Cihazı İle Uygulanmaktadır. Sinekler den Kurtulmanın Profesyonel Yolu 

sinek ilaçlama ankara sinek ilaçlam firmaları